SSK Sorgulama

SSK Sorgulama

Sigortalı olarak bir işte çalışanların sigorta giriş ve çıkışları ile toplam ssk prim gün sayılarını öğrenmeleri için sunulan ssk sorgulama servisi tc kimlik numarası ve edevlet şifresi ile hizmet vermektedir. Geçmişte tc no ile ssk sorgulama hizmeti sunulmakta ve vatandaşlar kimlik numaraları ile ssk hizmet dökümü bilgilerine ulaşmaktaydılar.

Günümüzde ise e-devlet kapısı ile birlikte bu hizmetler tek çatı altında toplandı ve hizmetler şifreli olarak görüntülenmeye başlandı. Bu sistem her ne kadar güvenliği artırmış olsa da bir başkası adına ssk sorgulama yapmanızı olanaksız hale getiriyor. Ssk sigorta sorgulama hizmeti kişiye özel bir 4a hizmet dökümü olarak vatandaşların kullanımına sunuluyor.

Tc No İle SSK Sorgulama: Çağdaş anlamda sosyal güvenlik sistemi iki temel üzerine kurulmuştur. Sosyal Sigortalar Tekniği ve Sosyal Yardım Tekniği Sosyal Sigorta Tekniği; ilk Sosyal Sigortanın kurulduğu 1883 yılı ile Birinci Dünya Savaşı’na kadar olan dönemde bütün sanayileşmiş ülkelerde, Sosyal Yardım Tekniği ise 1930’lu yıllardan itibaren İskandinav ülkeleri başta olmak üzere Kanada, Avusturalya ve Yeni Zelanda gibi ülkelerde gelişme göstermiştir.

E Devlet Ssk Sorgulama: Yeni dönemde Sosyal Güvenlik politikası verimliliği ve üretimi arttıran en önemli insana yönelik yatırım halini almıştır. Ülkede var olan Sosyal Güvenlik sistemi  ile  nüfusun yaşlanması, aile yapısında meydana gelen değişimler, toplumsal değerlerdeki değişmeler, hastalık, iş kazası gibi sorunlar ve olumsuzluklar giderilebilir. Sosyal Güvenlik sistemi bunu sağlık hizmetlerinde sağladığı iyileştirme ve geliştirme çalışmaları, iş gücünün ve işe devamlılığın sağlanması, daha fazla sosyal güvencesi olan insan çalıştırılması ile gerçekleştirebilir.

Ssk Sorgulama 2021: Sosyal güvenlik sistemi ile ekonomik istikrar sağlanarak insan haklarının garanti ve güvence altına alınması sağlanmaktadır. Böylece insan onuru, hakkı, emeği korunduğu gibi toplumsal hayatta da sosyal adaletin yaşanması mümkün olur. Bu da demokrasinin güçlenmesine ve demokrasiye katkılımı arttıracak etki sağlayacaktır. Sosyal Güvenlik sistemi herkesi kapsayacak şekilde işlemelidir.

Ssk Prim Sorgulama: Kayıt dışı sektör ve işgücü Sosyal Güvenlik sistemini tehdit eden en önemli unsurdur.  Bu yüzden devlet bu şekilde olan işletmelere el atmalı ve önlemini almalıdır. Tüm çalışanlara insana yakışır bir çalışma ortamı sunulmalıdır. Eşitlik esas olmalıdır, cinsiyet ayrımı ortadan kaldırılmalıdır. Kadın ve erkek arasında var olan ücret eşitsizliği çözümlenmelidir. Nüfusu yaşlanma problemi göz önünde bulundurularak işgücüne katılım oranı yükseltilerek Sosyal Güvenlik Kurumlarının mali durumu düzeltilmelidir.

Ssk Hizmet Sorgulama: Bunun içinde tüm sosyal sorunların çözümünde olduğu gibi Sosyal Güvenlik politikasının geliştirilmesinde sosyal diyalogların geliştirilmesi gerekmektedir. Devlet; vatandaşının sosyal haklarını koruduğu gibi sunduğu hizmetlerle de vatandaşının bilgi almasının yollarını kolaylaştırmaktadır. Bu amaç doğrultusunda Sosyal Güvenlik Kurumu tarafından sağlanan ve sosyal güvence altında çalışan bireylerin özlük haklarının korunduğu sisteme SSK Sorgulama ile E-devlet aracılığıyla ulaşılabilmektedir. E-devlet adı altında bilgiler sadece kişiye özeldir.

Ssk Hizmet Dökümü: SSK sorgulama ile hizmet dökümü, sicil numarası sorgulama, prim sorgulama, emeklilik sorgulama bilgilerine ulaşabilirsiniz. TC kimlik no, Baba Adı, Nüfusa Kayıtlı Olduğunuz İl ve İlçe, Cilt No, Aile Sıra No, Doğum Tarihi bilgilerinizi girerek SSK sorgulama işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You May Also Like
SSK Gün Sorgulama

SSK Gün Sorgulama

SSK gün sorgulama işlemi, tüm vatandaşlarımız tarafından en çok yapılan online E-Devlet işlemlerinden bir tanesidir. Bu sorgulama araçları sayesinde Sosyal Güvenlik Kurumu’na dair tüm bireysel hizmet bilgilerinize ulaşabilirsiniz. SSK’lı olarak…
View Post
SSK Sicil No Sorgulama

SSK Sicil No Sorgulama

SSK ve SGK Hide SSK Sicil No Sorgulama: Sigortalıların Geçmişi Kontrol Altında!İşlem Kolaylığı ile Sicil Numarası ile SSK Bilgilerinizi Öğrenmek İçin AdımlarSSK Sicil No Sorgulama Nedir?SSK Sicil No Sorgulama Nasıl…
View Post
SSK Emeklilik Sorgulama

SSK Emeklilik Sorgulama

SSK ve SGK Hide SSK Emeklilik SorgulamaSSK Emeklilik Sorgulama Nasıl Yapılır?SSK Emeklilik Sorgulamanın Önemi Günümüzde emeklilik, çalışma hayatının sona erdiği dönemi ifade ederken, bu döneme adım atarken finansal güvencenin sağlanması…
View Post
SSK Sicil No Öğrenme

SSK Sicil No Öğrenme

Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) SSK sicil numarası, Türkiye’de yaşayan her vatandaşın sosyal güvenlik sistemiyle ilişkilendirildiği benzersiz bir kimlik numarasıdır. Bu numara, çalışanlar, emekliler, işsizlik sigortası sahipleri ve diğer birçok sosyal…
View Post
SSK Emeklilik Sorgulama

SSK 4A Emeklilik Sorgulama

SSK ve SGK Hide SSK Emeklilik Sistemi Nedir?SSK Emeklilik Sorgulama Nasıl Yapılır?SSK Emeklilik Sorgulamanın Avantajları Nelerdir? SSK Emeklilik Sorgulama: Geleceğinizi Kontrol Etmek İçin Adımlarınızı Atın Günümüzde emeklilik, çalışma hayatının sona…
View Post